18 lipca, 2022

Zarząd Spółki Netwise S.A. będzie skupował własne akcje. Część z nich zaoferuje pracownikom i współpracownikom

Walne Zgromadzenie Netwise S.A. upoważniło Zarząd Spółki do nabywania akcji własnych. To pierwszy krok w kierunku zaoferowania tych walorów pracownikom i współpracownikom w ramach przyszłego programu motywacyjnego. Na skup akcji Zarząd Spółki może wydać z własnych środków nawet 3,6 mln złotych.

Netwise S.A. zamknął pierwszy kwartał 2022 roku z imponującymi wynikami o około 40% lepszymi niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. To trzeci rok z rzędu, gdy firma raportuje rekordowe zyski w pierwszym kwartale. Przychody netto ze sprzedaży w Q1 2022 wzrosły o 25% wobec Q1 2021, a zysk netto osiągnął ponad 1 mln PLN w Q1 i wzrósł o 40% wobec Q1 2021 i o prawie 700% wobec Q1 2020.

– Netwise to dynamicznie rozwijająca się spółka, która według danych za rok 2021 legitymuje się szóstym największym zyskiem spośród spółek IT, w tym spółek  gamingowych notowanych na NewConnect. Niestety wycena giełdowa firmy jest znacznie  zaniżona, dlatego jesteśmy gotowi zapłacić za własne akcje więcej niż wycenia je dziś rynek – mówi Jakub Skałbania, Chief Growth Officer i członek zarządu Netwise S.A. – Chcemy w ten sposób otworzyć nowy rozdział w historii firmy, uwzględniając pracowników i współpracowników spółki w dystrybucji profitów i zysków w formalny sposób poprzez oferowanie akcji i opcji w przyszłości – podkreśla.

Obecnie zarząd spółki Netwise S.A. pracuje nad zasadami funkcjonowania programu motywacyjnego.

 Główną specjalizacją Netwise S.A. są systemy CRM i aplikacje biznesowe. Spółka jest również polskim pionierem systemów PRM (Partner Relationship Management), które usprawniają pracę firm funkcjonujących w modelu franczyzowym i partnerskim. Strategia firmy zakłada reinwestycje w dalszy rozwój oraz rozszerzanie portfolio usług o kolejne produkty i rozwiązania. Spółka blisko współpracuje z firmą Microsoft, która siedmiokrotnie wyróżniała ją tytułem Partner Roku.