11 lipca, 2023

Jakub Skałbania z tytułem Microsoft MVP po raz 14ty

To już 14. raz, kiedy założyciel Netwise – Jakub Skałbania otrzymuje tytuł Microsoft Most Valuable Professional w obszarze CRM. Od 2010 nieprzerwanie znajduje się w gronie najlepszych specjalistów z całego świata, którzy aktywnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Tytuł Most Valuable Professional 

Microsoft MVP (Microsoft Most Valuable Professional) to tytuł przyznawany przez Microsoft ekspertom technologicznym, którzy mają głęboką wiedzę na temat produktów i usług Microsoft, a jednocześnie, jak podkreśla firma, potrafią łączyć różne platformy, produkty i rozwiązania, aby identyfikować i eliminować złożone problemy. Kwalifikujący się kandydaci muszą wykazać się zdolnościami przywódczymi i umiejętnością dzielenia się wiedzą z innymi. Tytuł przyznawany jest aktualnie w 12 kategoriach (zmieniały się one na przestrzeni lat), a jedną z nich, w której nagrodzony został Jakub, jest Business Applications, łącząca w sobie obszary CRM, ERP i Power Platform. 

Osoby z tytułem MVP tworzą globalną społeczność ponad 3000 ekspertów technicznych we wszystkich technologiach Microsoft w 90 krajach i regionach. 

Tytuł MVP przyznawany jest co roku, a przy ocenie brana jest pod uwagę tylko aktywność z ostatnich 12 miesięcy. Oznacza to, że niezależnie jakie osiągnięcia miałem kilka lat temu, nie miały one wpływy na tegoroczny tytuł. To wymusza bycie aktywnym, ale działa również w drugą stronę. Tylko Ci, którzy są naprawdę zaangażowani w społeczność Microsoft, utrzymują nadane odznaczanie w kolejnych latach”

– Jakub Skałbania, Founder i CGO Netwise. 

Warto zaznaczyć, że na zdobycie tytułu nie ma wpływu działalność komercyjna. Odznaczenia nie da się kupić, sprzedając odpowiednią liczbę licencji, ani zdobywając nowych Klientów. Oceniana jest tylko działalność na rzecz społeczności, taka jak wystąpienia na konferencjach, nagrywane webinary, czy publikowane teksty, a i te kwalifikowane są zawsze pod kątem posiadanej i przekazanej wiedzy.  

„Cała moja działalność, która jest oceniana przez Microsoft w ramach MVP, to aktywności w czasie wolnym od prowadzenia biznesu, to mój prywatny czas. Niezależnie, czy to konferencja w Stanach Zjednoczonych, na której jestem prelegentem, czy wpis na blogu, to nigdy nie jest działalność reklamowa na rzecz Netwise. Co więcej, nawet najatrakcyjniejszy webinar sprzedażowy organizowany przez Netwise Team, nie jest brany pod uwagę przy rewaluacji nagrody, aby zachować całkowitą transparentność tego tytułu. Dlatego zdobycie MVP nie jest prostą i łatwą sprawą” 

Łączenie takich aktywności z prowadzeniem biznesu nie jest proste, zwłaszcza gdy mówimy np. o byciu jurorem podczas Imagine Cup Junior 2023 (konkurs dla uczniów z całego świata poświęcony AI), wystąpienia jako prelegent podczas Microsoft Power Platform Conference w Las Vegas, artykułów na blogu oraz nagrywanie podcastów. 

Aktualnie w Polsce tytuł Most Valuable Professionals Business Applications posiadają cztery osoby, a należy pamiętać, że kategoria ta obejmuje wszystkie technologie biznesowe Microsoft z obszarów CRMERP (F&O oraz Business Central) oraz wszystkie komponenty Power Platform 

Early Adopter Program i baza wiedzy 

Jak informuje na swoich stronach Microsoft, tytuł MVP jest jednym z kwantyfikatorów do programu Early Adopter. Głównym celem programu jest lepsze zrozumienie nowych funkcjonalności i zdobycie cennej wiedzy, jeszcze przed wprowadzeniem zmian w produkcie na szeroką skalę. Doświadczenie zdobyte w ramach AEP wpływa pozytywnie na późniejszą współpracę z Klientami, ponieważ zespół ma szansę przygotować i udoskonalić swój plan adopcyjny, a nawet przetestować niektóre scenariusze w środowisku produkcyjnym wśród wybranej grupy uczestników EAP. W zależności od produktu, w ramach programu mogą być dostępne również seminaria internetowe, w trakcie których udzielane są odpowiedzi na pytania, zbierane opinie, udostępniane harmonogramy, czy oferowane wsparcie. 

Tytuły MVP przyznawane są w konkretnych kategoriach, a to oznacza, że w gronie odznaczonych osób znajdują się wybitni specjaliści z różnych dziedzin działalności Microsoft. To otwiera drogę do wymiany wiedzy i spostrzeżeń bezpośrednio pomiędzy nagrodzonymi, co przekłada się na wzajemne wsparcie wybitnych inżynierów w tematach trudnych i złożonych technicznie.  

To jednak nie koniec profitów, jakie Microsoft gwarantuje zdobywcom nagrody. Jak podkreśla firma, są to również kanały bezpośredniej komunikacji z zespołami ds. produktów oraz zaproszenie na Global MVP Summit – coroczne wydarzenie organizowane w globalnej centrali w Redmond, na którym spotykają się najlepsi specjaliści z całego świata. Nagrodzeni mają również bliskie relacje z lokalnymi zespołami Microsoft, które mają za zadanie, wspierać MVP w zaspokajaniu potrzeb i realizowaniu dostępnych możliwości w lokalnym ekosystemie. 

Więcej o MVP dowiesz się ze strony: https://mvp.microsoft.com/en-us/